S USK prohráváme v koncovce.

Před Vánoci se SLUNETA ještě musela popasovat v rámci 15. kola KNBL s velkou výzvou, v sobotu hostila totiž USK Praha. Sovám stále chyběl stěžejní rozehrávač Sehnal, ale i bez něj dokázali porážet papírově silnější týmy, a to díky velké agresivitě v obraně.

A právě ta agresivní obrana zdobila výkon USK v první čtvrtině, díky celoplošnému tlaku ubírali domácím cenné vteřiny na útok. SLUNETA tak jen těžko hledala cestu až do koše, a hráči tak museli častěji volit střelu. A jelikož domácí měli lépe seřízenou mušku, šli do malého trháku 24:14. Hosté v poslední minutě úvodní čtvrtiny korigovali na 24:17.

Také v druhém dějství tvrdil USK muziku v tlaku na míč, SLUNETA musela navíc najít recept na zónovou obranu hostů. To se povedlo, díky úspěšným střelám z dlouhé vzdálenosti si držela mírné, místy dvouciferné vedení. Při absenci Sehnala museli hosté najít lídra, tím byl v první půli Samoura, díky jeho aktivitě se držel USK Praha na dostřel i o poločasu, do šaten se šlo za stavu 44:39.

Druhý poločas zahájili hosté stíhací jízdou a krůček po krůčku dotahovali, navíc s postupem času svěřencům Tondy Pištěckého došel střelecký prach. A když se k výborně hrajícímu Samourovi přidali Štěrba a Bátovský, bylo tu vyrovnané skóre po 30 minutách 63:61. A jelikož ani průběh čtvrté desetiminutovky nepřinesl ani jednomu týmu rozhodující náskok, musela rozhodnout koncovka. Necelé dvě minuty před koncem posílá hostující Štěrba svůj tým do vedení 76:80 a následuje oddechový čas Tondy Pištěckého. Vyrovnaná bitva pokračuje, a když domácí Spencer Svejcar snižuje na 80:81, bere si oddechový čas také hostující kouč. Do konce základní hrací doby zbývá 30 vteřin. Po vhození míče do hry SLUNETA fauluje a posílá Bátovského na čáru trestného hodu, ten zvyšuje na 80:82. Poslední útok domácích bere na svá bedra Michal Šotnar, ale trojku netrefuje, a tudíž domácí tým musí zastavit čas a tak přichází další faul a utkání se vlastně dohrálo z čáry trestného hodu. Tam byli přesnější hosté a uhájili tvrdě vybojované vítězství 81:83.

Jan Štěrba (USK Praha):
„Vstoupili jsme špatně do prvního poločasu, kdy jsme nechali Ústí dávat jednoduché koše. Postupem času nám ale naše agresivní obrana pomohla k vyrovnání skóre a myslím, že v závěru jsme měli více fyzických sil a udrželi jsme těsné vedení.“

Antonín Pištěcký (SLUNETA Ústí nad Labem):
„Dnes rozhodla bojovnost a nasazení na obou stranách hřiště. Soupeři chyběli od začátku Sehnal s Rikičem, v závěru, kdy se oba týmy přetahovaly o vedení, se zranil ještě Mareš, takže dohrávali až na pár výjimek jen kluci, kteří nemají žádné velké zkušenosti s nejvyšší soutěží. Bohužel po celý zápas více bojovali a výhru si prostě a jednoduše zasloužili.“

Dalibor Fait (SLUNETA Ústí nad Labem):
„Zápas rozhodla agresivita, bojovnost a útočný doskok soupeře.“

SLUNETA Ústí nad Labem - USK Praha 81:83 (24:17 44:39 63:61)
Body domácí: Pecka 20, Svejcar 14, Rakočevič 12, Autrey 11, Maděra 8, Fait a David po 6, Šotnar 4,
Body hosté: Štěrba 22, Bátovský 17, Mareš 11, Fuxa a Samoura po 10, Macháč 6, Kolář 5, Fuxa 2
Trojky: 25/7 – 16/8
Trestné hody: 15/10 – 28/19
Doskoky: 31 - 30
Osobní chyby: 23 – 27